O klubu

Klub postoji od 1978. godine, a na jezerima je sagrađen i Dom kluba u kojem se sastaju i druže. Njihova je osnovna zadaća, ali i velika ljubav da brinu o svim vodama na području Sesveta.

Djelatnosti kojima se ostvaruju ciljevi:

Planiranje rada i razvitka ribolovnog športa; poribljavanje vodotoka i voda stajaćica kojima gospodari; odgoj i obrazovanje mladih ribolovaca; poduzimanje mjera i stvaranje uvjeta za unapređenje stručnog rada; obavljanje ostalih djelatnosti iz članka 7. Statuta.

Svake godine se vrši poribljavanje na jezerima, a jednako tako SPORTSKI RIBOLOVNI KLUB vodi brigu o članstvu kluba učlanjivanjem novih mladih članova, svake godine, koje se i educira na tragu zadaće njihova djelovanja.

Posebno ističemo visoku kvalitetu voda i njihovu visoku čistoću, te visoku razinu ekološke svijesti, koja se kontinuirano razvija od strane članova njihova Kluba. Kada je riječ o ribi u jezerima, rekao nam je da se svake godine poribljavaju najkvalitetnijom ribom. Kao primjer najteže ulovljene ribe u prošloj godini navodimo soma teškog 64kg, štuke tešku 12kg, te kapitalne primjerke šarana i amura.